zlato, striebro a drahé kovy

0

Úrazové poistenie – na čo prihliadať pri jeho výbere?

goldbull 9. januára 2018

S príchodom zimy a snehu sa zvyšujú rôzne riziká – najmä úrazy. Či už na neodhrnutých chodníkoch, poľadovici, na lyžiarskom svahu a pod… Jedným z dôsledkov úrazu je okrem bolesti a liečenia aj to, že vám na istý čas môže vypadnúť finančný príjem. A tu sa objavuje ďalší problém – neviete splácať svoje finančné záväzky…

Asi každý (minimálne kto má úver) si aspoň raz predstavil ten „hororový“ scenár, keď by kvôli úrazu nebol schopný splácať napríklad hypotéku alebo potrebné liečebné náklady – a tie sa vedia vyšplhať do poriadnej výšky! Úrazové poistenie vám pomôže zabezpečiť kvalitnú starostlivosť po úraze, aj pokryje výpadok stabilného príjmu.

Na čo teda prihliadať, ak sa už rozhodnete pre uzatvorenie úrazového poistenia?

V prvom rade – na čo je to vôbec dobré?

Na úrazy bežne nemyslíme, ale to neznamená, že sa nedejú. Náhodné pošmyknutie, pád z bicykla, úraz na streche pri jej oprave, nehoda na parkovisku… Keď sa vám takéto nešťastie stane, treba sa s tým vyrovnať nielen fyzicky, psychicky, ale aj finančne.

Ak vám záleží na dobrom zabezpečení seba a svojej rodiny v prípade úrazu a dobrej zdravotnej starostlivosti (v súkromných alebo štátnych zariadeniach), zíde sa vám úrazové poistenie.

To pokryje úhradu nákladov na liečenie, rehabilitáciu a návrat do normálneho života. V prípade trvalých následkov vám poslúži na kúpu výbavy, napríklad rámp do domu či na špeciálny automobil. A poistiť sa nemusíte len vy, môžete spolu so sebou skupinovo poistiť aj svoju rodinu, alebo sa poistíte ako dvojica. Toto už dnes poisťovne štandardne ponúkajú.

Aké je poistné krytie pri úrazoch?

Poisťovne v súčasnosti dokážu ponúknuť široké krytie s rôznymi benefitmi a výhodami. Ak si idete uzatvárať úrazovú poistku, pýtajte sa, čo vám kto ponúka v konkrétnom balíku

služieb. Dbajte na benefity a vyberte si poistné riziká, ktoré sa vás najviac týkajú.

Poistné krytie zväčša zahŕňa trvalé následky úrazu a rentu po úraze so 40-percentným plnením. Ak máte tú smolu, že z vás úraz urobí invalida, táto renta sa zvyšuje na 60 percent. Okrem toho poistenie prirodzene kryje hospitalizáciu a následnú rekonvalescenciu v dôsledku úrazu.

Pokiaľ ide o hospitalizáciu, zistite si po akom čase sa poistné krytie mení. Môže sa totiž stať, že ak ste v nemocnici viac ako tri týždne, získate vyššie poistné plnenie (a ak ste v zahraničí, môže byť ešte vyššie).

Krytie môže zahŕňať aj bolestné a tiež denné odškodné, na ktoré budete mať nárok buď od siedmeho dňa po úraze, alebo od 15. dňa.

Aj za zlomeninu spravidla dostanete finančnú pomoc, jej výška sa však môže líšiť. Počítať môžete so sumou okolo 200 eur, čo je paušálne plnenie. Poistné sa vypláca aj v prípade úmrtia v dôsledku úrazu a niektoré poisťovne vám dajú vyššie plnenie poistného, ak sa smrteľný úraz stal v zahraničí.

A nemusí sa to týkať len služobných ciest, nešťastie sa môže pritrafiť aj kilometer za hranicou v Rakúsku alebo Maďarsku, kam idete na nákup či výlet. Ak teda často cestujete, takéto podmienky si zistite vopred

Aké sú všeobecné výhody úrazového poistenia?

Okrem pokoja v duši, že ste zabezpečení pre prípad nepravdepodobnej situácie, sú to aj rôzne benefity, ktoré vedia poisťovne zaradiť do zmluvy. Napríklad existuje možnosť poistiť viacero ľudí naraz. Napríklad v prípade poisťovne ERGO je to až 7 osôb.

Tak isto sa vedia spolu poistiť rodiny, ľudia, ktorí sami vychovávajú potomkov a tiež existuje možnosť skupinového poistenia ľudí, ktorí ani len nie sú v príbuzenskom vzťahu. Môžete byť napríklad partia stavbárov alebo turistov na horách.

Sú poisťovne, ktoré poistia človeka do veku 80 rokov, iné vás poistia len do 75 rokov. Pozrite sa aj na indexáciu, teda ochranu pred infláciou, aby sa vám potom poistné krytie neznižovalo. Poistiť môžete aj novorodenca, ktorý príde na svet počas trvania poistenia, toto krytie je však potom vekovo obmedzené – najčastejšie platí do dovŕšenia druhého roku života.

Share Button
Značky:

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!