zlato, striebro a drahé kovy

0

Šperky ako investícia

goldbull 30. marca 2017

Svet finančníctva a investícií sa neustále rozrastá a mení. Aj napriek tomu zostávajú určité stálice, ktoré len tak nevymiznú. Okrem klasických investičných diamantov, zlatých prútov a tehiel je možné považovať za skvelú investíciu, ktorej cena postupom času ďalej porastie a nebude klesať, aj kvalitne spracované šperky, najlepšie doplnené akostnými diamantmi či drahokamami.

Samozrejme najlepšou investíciou zostávajú diamanty. Tie sú totiž dlhodobo považované za bezpečný spôsob uloženia prostriedkov a vyznačujú sa výnimočnou návratnosťou. Môžete sa poobzerať buď priamo po investičných kameňoch alebo po diamantoch zasadených do klenotov.

Pri výbere investičných diamantov dbajte na voľbu toho správneho predajcu. Jedna z najdôležitejších potrebností pri každej kúpe je certifikát od preverenej spoločnosti, ako je GIE, IGI, ČGL a pod. V tomto rodnom liste kameňa objavíte jeho pôvod, ohodnotenie na škále 4C a prepísanú laserovú inskripciu, ktorá potvrdzuje pravosť diamantu.

Ak vám príde vrecko diamantov v trezore príliš chladné a neosobné a ak túžite po možnosti svoju investíciu využiť aj inak, zamerajte svoju pozornosť na nákup kvalitných šperkov s dokonale vybrúsenými kameňmi. Najklasickejším a najčastejším variantom býva šikovne upravený diamant zasadený do zásnubného prsteňa, ktorý môžete darovať žene svojho srdca, ktorá ho po nasledujúcich 50 rokov nezloží z prstu.

zlaté šperky

Máte tak istotu, že vaša investícia prináša veľa radosti, a zároveň viete, že ste svoje peniaze rozumne a šikovne uložili. Naozaj akostný prsteň je následne možné predávať z generácie na generáciu a neustále nechať navyšovať hodnotu zasadeného diamantu.

Diamanty nemusíte vyhľadávať zakotvené iba v zásnubných prsteňoch, ale skúste sa porozhliadnuť aj po platinových, strieborných či zlatých príveskoch a náhrdelníkoch, svadobných obrúčkach či klasických prsteňoch, náušniciach alebo náramkoch. Samozrejme istú vhodnú podobu predstavujú aj brošne a medailóniky. Dbajte predovšetkým na spracovanie drahého kovu a brus kameňa.

šperky ako investícia

Samozrejmosťou by mal byť pri kúpe drahšieho šperku certifikát, potvrdzujúci jeho pravosť a pôvod. Bez neho nedoložíte hodnotu klenotu, keby ste sa ho rozhodli predať.

Investície do šperkov sú chytrým kompromisom, pokiaľ si prajete vložiť peniaze do diamantov či drahokamov a zároveň túžite svoj vklad nosiť a neschovávať ho uložený v trezore. Nezabudnite sa o svoj klenot správne starať a pravidelne ho nechávajte prehliadnuť odborníkom. Rovnako si šperk nechajte poistiť – len pre istotu, pretože u noseného prstienka či náušníc hrozí strata, aj keď minimálna.

Share Button

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!