zlato, striebro a drahé kovy

0

Do čoho investovať svojich prvých 1.000 eur?

goldbull 6. marca 2017

Investovanie patrí ku trendom dnešnej doby. Čoraz viac a viac ľudí premýšľa o tom, ako čo najlepšie zhodnotiť svoje peniaze a získať v budúcnosti čo najväčší zisk.

Pokiaľ patríte do skupiny ľudí, ktorá má bokom ušetrenú určitú sumu, máte niekoľko možností, ako môžete svoje financie zhodnotiť. V tomto článku vám ukážeme finančné produkty, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov. Finančná analýza nie je nevyhnutná.

Bežný bankový účet

V súčasnosti slúži bežný bankový účet iba na jediný účel – uloženie a výber peňazí. Ak sa pred pár rokmi dalo niečo získať ponechaním peňazí na účte, v súčasnosti to už neplatí. Pokiaľ teda máte peniaze, ktoré chcete investovať na účte, bude lepšie, pokiaľ si ich vyberiete a investujete inam čo najskôr. Úrokový výnos okolo 0,01 % ročne je totiž nižší ako inflácia, v dôsledku čoho vaše peniaze strácajú svoju hodnotu

Sporiaci účet

O niečo lepšia alternatíva ako bankový účet, ibaže nie dostatočne dobrá. Vhodí sa vtedy, ak nechcete mať svoje peniaze na účte, ale v prípade núdze k nim potrebujete okamžitý prístup.

Termínovaný vklad

Termínovaný vklad je na Slovensku dlhodobo obľúbený. Je však aj výhodný? Vôbec, určite nie. Áno, v porovnaní s predchádzajúcimi formami zarobíte prostredníctvom neho síce viac, stále to však nie je veľa, a vy môžete svoje peniaze zhodnotiť aj lepšie. Tento finančný produkt je z roka na rok menej výhodný.

Stavebné sporenie

Stavebné sporenie je na tom podobne, ako termínovaný vklad. U Slovákov je to dlhodobo obľúbený finančný produkt, ktorý však z roka na rok stráca na svojej hodnote a dostáva sa do pozadia.

Podielové fondy

Tak, konečne sme sa dostali k podielovým fondom. V súčasnosti to predstavuje najlepšiu vec, do čoho investovať 1000 eur. Zo všetkých vyššie uvedených produktov je u podielových fondov ročný výnos najvyšší – pohybuje sa v rozmedzí 6 – 8 % ročne. Pokiaľ ste teda investor začiatočník, toto je pre vás najlepší finančný produkt, ktorý ako pasívny investor môžete využiť.

Share Button
Značky:

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!