zlato, striebro a drahé kovy

1

5 tipov, ako získať viac peňazí z investičného životného poistenia

goldbull 28. júna 2017

Len málokto z ľudí investuje na vlastnú päsť. To je dôvodom prečo si vždy hľadáme ideálneho sprostredkovateľa, ktorému dokážeme zveriť svoje peniaze. Zvyčajne ide o banku alebo poisťovňu.

Bežne platené investičné životné poistenie predstavuje dlhodobé investovanie, ktoré je vhodné pre ľudí šporiacich si na dôchodok. Poprípade tým, ktorí chcú zabezpečiť svojim deťom lepšiu budúcnosť. Predstavuje bezpečnú finančnú rezervu na dobu minimálne 10 rokov.

V tomto článku si vysvetlíme, ako môžeme prostredníctvom investičného životného poistenia získať viac peňazí za kratšiu dobu.

Ušetrenie na vstupnom poplatku za nákup podielových jednotiek

Na to, aby človek mohol investovať pravidelne, musí poisťovňa nakúpiť na začiatku tzv. podielové jednotky. Tieto podielové jednotky sa platia z vašich peňazí. Môžete sa rozhodnúť investovať mesačne, štvrťročne, polročne alebo ročne. Platí pravidlo, že čím viac peňazí sa rozhodnete na dané obdobie ušetriť, tým menší vstupný poplatok zaplatíte.

Ušetrenie na poplatku za správu fondu

Ďalší poplatok, ktorý je nutné zaplatiť je poplatok za správu fondu. Ten sa zvyčajne pohybuje v priemere okolo 1 %. Existujú však aj fondy, ktoré sa poskytujú s nulovým vstupným poplatkom. Výnos z týchto fondov sa pohybuje na priemernej úrovni 5 %.

Ušetrenie na správnom poplatku

Správny poplatok platíte pravidelne každý mesiac prostredníctvom zníženia počtu podielových jednotiek na účte klienta. Mení sa podľa toho, v akých intervaloch chcete platiť

poistné. Platí pravidlo, že najnižší mesačný poplatok zaplatíte pri ročnom platení poistného.

Využitie mimoriadného vkladu

Dobrý spôsob ako šetriť prostredníctvom investovania je urýchliť využitie možnosti mimoriadneho vkladu. Podmienkou je, aby sa peniaze vložené do poistenie na určenú dobu nevybrali. Časť vkladu sa môže použiť na zaplatenie poplatkov, druhá časť sa môže úročiť. Rozdelenie závisí od roku, v ktorom mimoriadny vklad využijete.

Rýchle splatenie akumulovaného dlhu

Hneď na začiatku sporenia sa vytvára akumulovaný dlh. Ide o súhrn poplatkov, ktoré súvisia s poistením. Čím skôr sa tento dlh splatí, tým rýchlejšie sa bude hodnota vašej investície zvyšovať.

Zhrnutie

Investičné životné poistenie predstavuje vhodný spôsob, ako si našporiť peniaze na dôchodok. Využite investičné poistenie cez poisťovňu ERGO ešte dnes a začnite šporiť tiež.

Share Button
Značky:

Login to your account

Can't remember your Password ?

Register for this site!